Dlouholeté zkušenost a odvedená vysoká kvalita naší práce Vám zaručí stoprocentní spokojenost. Klademe důraz na komunikaci s našimi klienty, rychlost práce a v neposlední řadě na vysokou kvalitu.

Zdarma poradíme a navrhneme možná řešení ke zlepšení stavu Vaší zahrady.   Vysokou odbornost zaručuje naše kvalifikace v oborech rostlinné výroby, dendrologie a arboristiky, architektury.

V případě zájmu, jsme Vám schopni zajistit dlouhodobou spolupráci v oblasti údržby a péče zahradu

Provádíme

Zavlažování a sečení:

Pro trávník je důležité, aby byl dostatečně a pravidelně zavlažován, zpravidla 3x týdně  2x za den po dobu 2-3 minut. Aby byla travnatá plocha vhodně zavlažená, doporučujeme si pořídit automatickou závlahu. Ta nejen, že rovnoměrně distribuuje vodu po celé trávníkové ploše, ale též zavlaží pouze potřebným množstvím vody v závislosti na srážkách. Šetří tak Váš čas i vodu.

Aby byl trávník svěží a hustý, je zapotřebí jej dostatečně sekat. Doporučujeme sekání trávníku po 7-10 dnech. Travní listy, které jsou pravidelně sekané, mají tendenci se zahušťovat a jsou rovnoměrně zabarvené. Další důležitou částí seče, je nenechávat posekanou trávu ležet na trávníku, ale sesbírat ji nebo vyhrabat. Trávník je pak hustý a svěží.

Hnojení

Pro správný růst trávníku je za potřebí jeho pravidelná a vyrovnaná výživa. Chybějící prvky můžeme dodat vhodnými hnojivy. Hnojiva nejen složení půdy, ale též podporují reakce, které v půdě probíhají.

Jak často hnojíme?

Četnost hnojení záleží na ročním období a hnojivu, které používáme. Na jaře, kdy je potřeba aby trávník začal růst a zahustil se, jsou nejvhodnější startovací hnojiva s vyšším obsahem dusíku.

Na podzim je naopak vhodné dodat trávníku hnojivo s vyšším obsahem draslíku a železa.  

Ohledně dávkování doporučujeme dodržovat množství hnojiva uvedené výrobcem na obalu. Pokud se doporučená dávka překročí, hrozí spálení trávníku!

Doporučujeme trávník hnojit k večeru, kdy je v ovzduší zvýšená vlhkost, nebo travnatou plochu po pohnojení zavlažit, aby se hnojivo rychleji rozpustilo a potřebné živiny se tak mohly lépe uvolnit do půdy.

Vertikutací se rozumí povrchové provzdušnění travního drnu (do hloubky 1-2 mm) a odstranění staré plstě z travního drnu. Po vertikutaci je zapotřebí trávník dostatečně vyčesat. Jen tak se dá dosáhnout vysoké kvality celé zatravněné plochy. Tímto způsobem doporučujeme provzdušňovat trávník minimálně 2x ročně.

Pískování

Pískování je nedílnou součástí péče o trávník, protože zlepšuje fyzikální vlastnosti travního drnu. Provádí se zpravidla křemičitým pískem po vertikutaci. Díky pískování se odlehčí zemina ( důležité pro provzdušnění kořenů a pro lepší podmínky pro množení trav) a stane se propustnější ( zamezuje přemokření trávníku po silných deštích).